Dominium Cienia

czyli Światy Alternatywne


  • Index
  •  » Duukan
  •  » [Ena Xu City, środkowe miasto] Bar "Pod Spadającą Gwiazdą"

#46 2010-01-12 22:42:10

 Secorsha

Administrator

status 2787666
9139520
Zarejestrowany: 2010-01-11
Punktów :   
Rasa: Kaleesh
Wiek: ok 27 (chyba)
Pseudo: Jednoręki Bandyta

Re: [Ena Xu City, środkowe miasto] Bar "Pod Spadającą Gwiazdą"

*Seco beztrosko wzruszył ramionami, nie zdejmując z pyska uśmiechu* Myślałem, ze to zwykłe przekleństwo *pozwolił sobie na refleksje w tym głębokim temacie, po czym podniósłszy prawą nogę zakotwiczył obcas o brzeg lady i teraz tak siedział, lekko oparty na udzie, i obserwował jak organizm tanga pięknie ukazuje stan upojenia alkoholowego* a tutaj czym się zajmujesz, bo w wojsku ani milicji raczej nie jesteś, wiedziałbym… *przekręcił łeb i właściwie nie wiadomo o co mu chodziło z tym „wiedziałbym”, ale musiało to znaczyć, ze Seco wie różne takie właśnie rzeczy*

Offline

 

#47 2010-01-12 22:49:45

Tangorn

Gracz

7624051
Zarejestrowany: 2010-01-11
Punktów :   
Rasa: Taung
Wiek: 42

Re: [Ena Xu City, środkowe miasto] Bar "Pod Spadającą Gwiazdą"

Mando'a to trudny język, bo wiele słów ma kilka różnych znaczeń... ale to akurat było przekleństwem *ego ojczysty język dla obcych był trudny do zrozumienia, bo trzeba było uważnie słuchać, by wyłapać kontekst wypowiedzi.Kontekst bardzo często zmieniał sens całej wypowiedzi* Wszystkim i niczym... jestem swego rodzaju najemnikiem. Trzeba za coś fierfek żyć... *mruknął basowo wydając z siebie dźwięk podobny do warkotu jakieś dzikiej bestii. Inna budowa krtani i strun głosowych. Kolejna różnica dzieląca Taungów od typowych humanoidów, jak ludzie. Po chwili zastanowienia odkorkował kolejną flaszkę i zrobił kilka łyków, a potem odstawił ją z trzaskiem na ladę. gdyby włożył w to trochę więcej siły, to by z pewnością rozleciała mu się w dłoni. Spojrzał ukradkiem na kaleesha, zastanawiając się, czy pyta z czystej ciekawości, czy ma w tym interes. A może i to i to?*

Offline

 

#48 2010-01-12 22:54:43

 Secorsha

Administrator

status 2787666
9139520
Zarejestrowany: 2010-01-11
Punktów :   
Rasa: Kaleesh
Wiek: ok 27 (chyba)
Pseudo: Jednoręki Bandyta

Re: [Ena Xu City, środkowe miasto] Bar "Pod Spadającą Gwiazdą"

*Znowu uszy mu drgnęły, bo usłyszał kolejne przekleństwo – tym razem w kontekście i nie było wątpliwości ze to po prostu brzydkie słowo i tyle. Natomiast jego intencje i konteksty na pewno się już rozmywały dla kogoś, kto wypił ponad półtora litra bimbru. Nie ma to, Tang był już pijany, a  Seco wnikliwie obserwował i czekał, bo w razie ewentualnego pojedynku z łyka na łyk i sekundy na sekundę podczas których promile krążyły po krwi, szanse kaleesha wzrastały, a  on sam nabierał coraz większej chęci na rozgrzewający wysiłek. Uszy miał przytulone do skroni, a oczy nieco zmrużone, jednak nadal uśmiechał się szeroko i szczerze*

Offline

 

#49 2010-01-12 22:58:28

Tangorn

Gracz

7624051
Zarejestrowany: 2010-01-11
Punktów :   
Rasa: Taung
Wiek: 42

Re: [Ena Xu City, środkowe miasto] Bar "Pod Spadającą Gwiazdą"

*Pierwsza zasada picia z nieznajomym, gdy ty się nawalisz a on nie to znaczy, że coś kombinuje, więc trzeba uważać. Zaparł się rękoma o ladę i odepchnął lekko, tak, że stał wyprostowany jak struna. Podczas tych kilku sekund ocenił jak bardzo jest wstawiony, po czym znowu powrócił do poprzedniej pozycji i wypił jeszcze kilka łyków. Trzeba już skończyć, ale butelka była jeszcze w połowie pełna. Mrużąc swoje ślepia podniósł ją i do łapy kaleesha wpakował* Pij, nie zmarnuje się... nie bądź chakaar... *wychrypiał gburowato, bo teraz to już mu przyjemnie szumiało w głowie, ale jako taką równowagę umiał utrzymać*

Offline

 

#50 2010-01-12 23:05:06

 Secorsha

Administrator

status 2787666
9139520
Zarejestrowany: 2010-01-11
Punktów :   
Rasa: Kaleesh
Wiek: ok 27 (chyba)
Pseudo: Jednoręki Bandyta

Re: [Ena Xu City, środkowe miasto] Bar "Pod Spadającą Gwiazdą"

*Seco wyciągnął po butelkę dłoń, niespiesznie, wręcz opieszale, nadal utrzymując wzrok na jego twarzy. To było dla niego strategiczne posuniecie. Obecnie panowała idealna równowaga, by Seco czuł się bezpiecznie, bo był w stanie wielkoluda wypunktować. Jeśli nie wypije. Natomiast – jeśli wypije nie będzie chakaar cokolwiek to znaczy, czyli przynajmniej w teorii coś to zmieni w stosunkach, tylko na ile kaleeshowi zależy i na ile ów dzisiejszy chrzest będzie miał wpływ na dalszy rozwój wypadków* Ale ja nie wiem co to chakaahrr *odparł oczywiście ów słowo po swojemu kalecząc, jak wszystkie z resztą bo on tak mówił, to pewnie wada wymowy. Butelkę delikatnie okręcał palcami jedynej reki, obserwował, kalkulował i czekał*

Offline

 

#51 2010-01-12 23:09:10

Tangorn

Gracz

7624051
Zarejestrowany: 2010-01-11
Punktów :   
Rasa: Taung
Wiek: 42

Re: [Ena Xu City, środkowe miasto] Bar "Pod Spadającą Gwiazdą"

*Warknął cicho niezadowolony. Najwyraźniej lubił tego typu wyrażanie emocji, poprzez modulację dźwięków a nie poprzez słowa. Wydawać by się to mogło nieco prymitywne, ale nie był jeszcze tak biegły w tym języku, by zaraz poematy składać* Chakaar ma kilka znaczeń... Złodziej, hiena cmentarna, bękart, dziwka... wszystko to pogardliwe jest... *Wytłumaczył, powoli cedząc każde słowo. Ogólnikowo to się chakaar używało w odniesieniu do wszystkich godnych pogardy osób. Nie uszło też uwadze Tanga to, że Seco nie pił, tylko butelką się bawił... gdyby był trzeźwy to od razu wyciagnąłby właściwe wnioski, teraz jednak trochę już za późno.*

Offline

 

#52 2010-01-12 23:17:07

 Secorsha

Administrator

status 2787666
9139520
Zarejestrowany: 2010-01-11
Punktów :   
Rasa: Kaleesh
Wiek: ok 27 (chyba)
Pseudo: Jednoręki Bandyta

Re: [Ena Xu City, środkowe miasto] Bar "Pod Spadającą Gwiazdą"

Czyli… *podjął przeciągle* Jak ja nie wypije to będę chakaahrr… ok… ale  z tego wnioskuje, ze ty nie jesteś chakaahrr i w związku z  tym nie uhrrwiesz mi głosy, jak będę wstawiony, hę? *butelkę zakorkował kciukiem przechylił do góry dnem, ale nic się nie wylało, bo butelka była zabezpieczona* Bo wiesz, kawał miecha z ciebie jest… ja tam wiesz, nie zęby się nie napić, ale ja młody jeszcze jestem i szkoda mi thrroche, kapujesz… *rzekł tonem jakby trochę niepoważnym, ale zarazem wręcz urzędowym, czyli wszystko co mówił – mówił szczerze. Tymczasem ar opustoszał. Byli już tylko oni. Na sale wyszła sprzątaczka z wiadrem* Za pól godziny godzina policyjna, chłopcy *poinformował a, po czym podeszła Do ściany gdzie był rysunek cienia o tresci zamieszczonej w opisie lokalu. Zdjęła go, zwinęła i ukryła w fartuchu. Potem wywiesi go znowu. Seco odwrócił do niej głowę* A może pani dzisiaj przymknąć oko? Jesteśmy rhekhrrutowani tutaj na ochroniarzy. Ku chwale Dominium, co? *kobieta uśmiechnęła się i pokręciła głową w geście „oj, Seco, Seco”*

Offline

 

#53 2010-01-12 23:21:28

Tangorn

Gracz

7624051
Zarejestrowany: 2010-01-11
Punktów :   
Rasa: Taung
Wiek: 42

Re: [Ena Xu City, środkowe miasto] Bar "Pod Spadającą Gwiazdą"

Ujmę to tak... jak mnie wkurwisz to pozbierasz sobie zęby z podłogi, o ile trafi... a mnie nie łatwo wkurwić. Chyba, ze sam mnie napadniesz... *Wyjaśnił na tyla na ile pozwalał mu jego zmroczony alkoholem umysł. Filozofowanie nigdy nie było jego mocną stroną, zwłaszcza po pijaku, tak jak teraz. A ten mu tu szukał dziury w całym. Po co?* Pieprzona godzina policyjna, pieprzony świat, pieprzony cień... *wycharczał pogardliwie w Mando'a tak, że chyba tylko drugi Taung by go zrozumiał. W sumie, to nikt inny tego języka nie znał... Na Mandalore czegoś takiego nie było i jak bywały imprezy, to do białego rana... a potem się jeszcze po pijaku szło na polowanie, co zazwyczaj kończyło się pobytem w szpitalu.*

Offline

 

#54 2010-01-12 23:26:51

 Secorsha

Administrator

status 2787666
9139520
Zarejestrowany: 2010-01-11
Punktów :   
Rasa: Kaleesh
Wiek: ok 27 (chyba)
Pseudo: Jednoręki Bandyta

Re: [Ena Xu City, środkowe miasto] Bar "Pod Spadającą Gwiazdą"

*Seco milczał, kiedy ten mówił i butelka została odstawiona. Wyraźne przesłanie – nie będę z tobą pił. Prawie jak – uważam cie za chakaar. Albo jesteśmy kumplami i pijemy, bez obaw, albo nie. Secorsha nie mógł sobie pozwolić na zbieranie zębów. Lubił je, zbyt bardzo. Mógł się dzięki nim uśmiechać, tak jak teraz, z  podtekstem „nie jest to pod ramy mojego kodeksu honorowego”. I znowu zamilkł*

Offline

 

#55 2010-01-12 23:30:24

Tangorn

Gracz

7624051
Zarejestrowany: 2010-01-11
Punktów :   
Rasa: Taung
Wiek: 42

Re: [Ena Xu City, środkowe miasto] Bar "Pod Spadającą Gwiazdą"

*Wzruszył ramionami, bo to miał w sumie w shebs. Chciał popić to se popił. A Seco pytał to go uczciwie ostrzegł przed możliwością utraty jakiś elementów ciała* Jak tam sobie chcesz... *Mruknął i sięgnął po butelkę. Przyglądał jej się jakiś czas a jego płomienne oczy odbijały się w tym szkle tak dziwnie. No i w takiej pozycji umilkł, patrzył tylko, ale jego wzrok zamglony był, co oznajiało fakt, że jego umysł gdzieś tam sobie bładzi po dziwnych ścieżkach.*

Offline

 

#56 2010-01-12 23:35:01

 Secorsha

Administrator

status 2787666
9139520
Zarejestrowany: 2010-01-11
Punktów :   
Rasa: Kaleesh
Wiek: ok 27 (chyba)
Pseudo: Jednoręki Bandyta

Re: [Ena Xu City, środkowe miasto] Bar "Pod Spadającą Gwiazdą"

*Seco chwile patrzyli  drzwi, potem na Tangorna, w  końcu się odezwał* Stahrry, nie zhrrozum nie źle, ale ja piehrrdole taką zabawę… jesteś wielki jak chuj Na’viego. Jakoś mi się nie widzi pić i uważać na słowa, żeby ciebie nie wkuhrrwić, wole napiehrrdalać się jak jestem trzeźwy a ty pijany, wtedy mam szanse, nie? Łapiesz ten tok myślenia, hę? No dobhrra, to jak chcesz to czuj się wkuhrrwiony, bahrr pusty jest Zeskoczył, by zaraz zawrócił sprzątaczkę na zalpeczek, która – słysząc to co Seco powiedział – zaczęła kląć na niego na czym tylko świat stoi. Ot, arene se zorganizował*

Offline

 

#57 2010-01-12 23:40:10

Tangorn

Gracz

7624051
Zarejestrowany: 2010-01-11
Punktów :   
Rasa: Taung
Wiek: 42

Re: [Ena Xu City, środkowe miasto] Bar "Pod Spadającą Gwiazdą"

Co Ty sobie jaja robisz? tłuc się chcesz? *Zmarszczył by w tym momencie czoło, gdyby tylko mógł, ale zamiast czoła miał tylko grubą płytkę kostna ochraniającą jego mózg. W sumie jakby tak z główki komuś przywalił to nie wiadomo, czy by ten ktoś przeżył* Ja tam nie wiem jak tutejsi aruetii są drażliwi... *bawił się dalej butelką, przyglądając się jej zawartości. W końcu wypił wszystko do dna i odstawił tak mocno butelke na ladę, że ta pękła w kilku miejscach* Fierfek... trza spadać *podrapał się po kościstej brodzie, patrząc na tą biedna butelkę to na Seco. Był całkiem wyluzowany, więc trzeba na prawdę porządnych argumentów by go wkurwić*

Offline

 

#58 2010-01-12 23:47:31

 Secorsha

Administrator

status 2787666
9139520
Zarejestrowany: 2010-01-11
Punktów :   
Rasa: Kaleesh
Wiek: ok 27 (chyba)
Pseudo: Jednoręki Bandyta

Re: [Ena Xu City, środkowe miasto] Bar "Pod Spadającą Gwiazdą"

*Seco stał teraz jakieś trzy metry dalej, z opuszczoną w zdziwieniu kopara, kompletnie wmurowany zaskoczeniem. Wpierw tamten grozi mu ze zęby wybije, bo go wkurwić łatwo a teraz wkurwić się nawet nie chce? I pewnie Seco by tak stal, gdyby nie słowa Tanga* [i]No co ty gadasz, duhrrniu, przecie zahrras godzina policyjna, złapią cie i za gębę skarzą! Nie znasz tutejszych tajemnic, beze mnie będzie słabo, stahrrry, wiec albo się tehrraz na mnie wkuhrrwisz, albo masz przeshrrane na całej kuhrrde linii… [ /i] *wykonał ręką gest jakby zarysowywał horyzont. Secorsha nie musi pić by pijanym być,. Znaczy głupoty opowiadać, bo jego ciało było trzeźwe. Skoczyli  tył zwinnie jak jaszczurka, demonstracyjnie zasłaniając się ramieniem jak jednoręki bokser. Widział to w telewizji i teraz… nie wiadomo co, durnia z siebie robił, ale co tam, Tang pijany to gówno będzie pamiętał*

Offline

 

#59 2010-01-12 23:56:02

Tangorn

Gracz

7624051
Zarejestrowany: 2010-01-11
Punktów :   
Rasa: Taung
Wiek: 42

Re: [Ena Xu City, środkowe miasto] Bar "Pod Spadającą Gwiazdą"

A w shebs mam godzinę policyjną... *Odparł pogardliwie i wyprostował się, lekko się chwiejąc. Coś mu się zdawało, że kaleesh chyba się naćpał, skoro tak marnie próbował go wkurwić. Przecież mu powiedział (wybełkotał), że on nie łatwo się wkurwia tak porządnie i trzeba na prawdę być di'kutem, by przy okazji zignorować wszelkie znaki ostrzegawcze.* Taka mała rada... taka osike gardą, to Ty sobie możesz shebs podcierać. A teraz trzeba brać shebs w troki i ruszać... *Jak postanowił, tak też zrobił, wiec ruszył nieco się zataczając w kierunku drzwi. Miał cichą nadzieję ,że Seco nie jest tak głupi, by go zaczepić, bo po pijaku to z nim gorsza przeprawa jest niż na trzeźwo... bo jak mu już raz popuszcza hamulce to potem nie ma zmiłuj się*

Offline

 

#60 2010-01-13 00:02:47

 Secorsha

Administrator

status 2787666
9139520
Zarejestrowany: 2010-01-11
Punktów :   
Rasa: Kaleesh
Wiek: ok 27 (chyba)
Pseudo: Jednoręki Bandyta

Re: [Ena Xu City, środkowe miasto] Bar "Pod Spadającą Gwiazdą"

*Ale jak się chwiał, to nie było tak źle, a  może – było bardzo źle. Seco znowu zdębiał. Może nie usłyszał tego „nie” bo chciał usłyszeć coś innego, słuch wybiórczy* Osz w mohrrdę… *szepnął do siebie. Tang chyba nie znał jeszcze tych realiów i nie wiedział, co to znaczy być na ulicy podczas godziny policyjnej. Seco poczuł, ze zaraz może mieć na sumieniu niewinną istotę* Nie, nie idź tam! Tangohrrn! Przephrraszam, juz nie będę cie wkuhrrwiał! *wykrzyczał oczywiście ruszając za nim by go jakoś zatrzymać. Ytego, co mandalorianin mu powiedział nie zrozumiał – to znaczy domyślił się ze w dupę sobie coś wsadzić, bo to w każdym języku powszechny zwrot ale.. nieważne, przyjdzie czas i się dowie. Wyśliznął się za drzwi za mandalorianinem zdeterminowany by go ratować *

Offline

 
  • Index
  •  » Duukan
  •  » [Ena Xu City, środkowe miasto] Bar "Pod Spadającą Gwiazdą"
A tam... w klejnocie berła Cienia – władcy absolutnego, tyrana ubranego w atłasy, czekała na nich niespodzianka...

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl