• Index
  •  » Rasy
  •  » Klasyfikacja stopnia inteligencji

#1 2010-01-11 13:54:35

Cień

Administrator

Zarejestrowany: 2010-01-11
Punktów :   

Klasyfikacja stopnia inteligencji

Istoty każdej rasy zostały zaliczone do klasy istot inteligentnych, półinteligentnych lub nieinteligentnych. Klasyfikując istoty, brano pod uwagę ich zdolność do myślenia, operowania narzędziami porozumiewania się z innymi istotami. Zespól wybitnych naukowców różnych ras instytutu Klasyfikacji Form Życia zatwierdza każde takie formalne przypisanie istot danej rasy do odpowiedniej kategorii tylko wówczas, kiedy wyznaczony przez władze zespół naukowców zakończy wyczerpujące badania albo dokona ważnego odkrycia, które potwierdziłoby stopień inteligencji przedstawiciela badanej rasy. Formalne zaliczenie istoty do danej kategorii uwzględnia następujące kryteria:

Istota Inteligentna: Istota może być określona mianem inteligentnej, jeżeli potrafi myśleć i zna abstrakcyjne pojęcia metafizyczne i filozoficzne; umie konstruować narzędzia i potrafi się nimi posługiwać, posługiwać także porozumiewa się z innymi istotami w formie pisanej lub mówionej. Warunki te spełniają istoty większości prymitywnych ras żyjących w plemiennych wspólnotach, ale nie oznacza to jeszcze, że wszystkie istoty inteligentne osiągnęły stopień rozwoju, który pozwala im na odbywanie międzygwiezdnych lotów.

Istota Półinteligentna: Istota może zostać zaliczona do grupy półinteligentnych, jeżeli na ogół umie logicznie myśleć lecz obce są jej pojęcia skomplikowane albo abstrakcyjne. W większości przypadków istoty półinteligentce nie wykształciły języka mówionego ani pisanego. Uważa się ze istoty zaliczane do tej kategorii dopiero wspinają się po szczeblach ewolucji i są na najlepszej drodze do stania się istotami inteligentnymi. Zgodnie z wydanym przez Dominium zarządzeniem przedstawiciele tej grupy nie mogą posiadać na własność żadnych gruntów.

Istota nieinteligentna: Istota może otrzymać nazwę nieinteligentnej, jeżeli nie umie myśleć i żyje, kierując się tylko wrodzonymi instynktami.

[źródło: przewodnik po rasach obcych istot wszechświata gwiezdnych wojen]

Offline

 

#2 2013-04-19 16:53:00

kalel

Gracz

Zarejestrowany: 2013-04-19
Punktów :   

Re: Klasyfikacja stopnia inteligencji

Offline

 
  • Index
  •  » Rasy
  •  » Klasyfikacja stopnia inteligencji
A tam... w klejnocie berła Cienia – władcy absolutnego, tyrana ubranego w atłasy, czekała na nich niespodzianka...

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dominiumcienia.pun.pl fishingsuperstars chihuahua charakter